İletişim

Sert Krom Kaplama

Hasar görmüş iş parçalarınızın (Kalıp - Mil - Merdane Vb.) isterseniz bakımını isterseniz sıfırdan imalatını yapalım. 4000mm Boy, 1000mm Çap ve 9 ton`a kadar kalıpların, 600 Çap ve 4000mm boy`a kadar tüm silindirik iş parçalarınıza bakım işlemi uygulayıp maliyetlerinizi düşürelim. Kalıpların kalıp sökme işleminden sonra ayna polisaj işlemi ve tekrardan kaplanması, mil ve merdane gibi silindirik parçalarınızın ise gerek krom sökme, gerek press ile düzeltme gerek tornaya kaldırma vb. işlemlerden sonra Taşlayıp krom kaplayıp tekradan taşlaması ile sizlere eskisinden çok daha yeni bir halde teslim edelim.

Delik içi krom uygulamalarında ise Delik çapı 300mm ve boy 2000mm`ye kadar olan tüm delik alanlarının bakımını yapmaktayız. Gerek press silindirleri, gerek hidrolik gömlekler, gerekse beton sevk silindiri gibi bir çok alanda hem sıfır imalat hemde bakım işlemi uygulamaktayız. Bu işlemleri yaparken hiç bir şekilde dışarıya fason işlem vermemekte, tüm işlemleri firmamız bünyesinde bitirmekteyiz.

Firmamızda 2 adet krom kaplama tesisi mevcut olup dikey kaplama banyomuz 10000 Amper yatay kaplama banyomuz ise 6000 Amper güce sahiptir. Belli boy ve çaplar için noktada 500 – 600 Mikron ( Çapta 1mm – 1.2mm) kaplama kalınlığına ulaşabilmekteyiz.

Toplam Banyo Sayısı 2
Max Kaplama Uzunluğu 4000mm
Max Kaplama Çapı 1000mm
Lokasyon Kocaeli, İzmit, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Yalova, Bursa, Trabzon, Gaziantep,Zonguldak, Ereğli, İkitelli ve Diğer Tüm İlçe ve Şehirler
Krom Kaplama Fiyatı Mil, Merdanelerde vb. parçalarda desi hesabı, kalıplarda ise İşçilik
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Krom Kaplama Banyo Ölçülerimiz

Sırası Banyo Tipi Genişlik Uzunluk Derinlik Redresör Gücü
1 Dik Krom Kaplama Banyosu (Mil, Merdane, Rod vs.) 1000mm 1000mm 4000mm 10000 Amper Redresör
2 Yatay Krom Kaplama Banyosu (Mil, Merdane, Rod vs.) 1000mm 4000mm 1500mm 6000 Amper Redresör

Krom Sökme Banyo Ölçüleri

Sırası Banyo Tipi Genişlik Uzunluk Derinlik Redresör Gücü
1 Dikey Kalıp Sökme Banyosu ( Kalıp Vs. ) 1000mm 1000mm 1000mm 1000 Amper Redresör
2 Yatay Krom Sökme Banyosu ( Mil & Merdane Vs. ) 400mm 4000mm 400mm 1000 Amper Redresör

Neden Sert Krom Kaplama

Kaplama işlemi sıfır miller, merdaneler, çene kalıpları, ekstrüder kafaları, karıştırıcı nuzullar, shrink kalıpları, yıldız kalıpları, hidrolik pistonlar, piston gömlekerinin içi vb. bir çok iş parçasına yapılmaktadır. Krom yapısı gereği yüksek ölçüde sürtünme kat sayısını düşürdüğünü gibi kaplandığı malzemede yüzey sertliğini ortalama 60 – 65 rockwell aralığına çeker. Bundan dolayı hidrolik sistemlerde keçe çalışmasını ciddi anlamda rahatlatmakta ve bu işleme bağlı olarak keçe kullanım sürelerini uzatmaktadır. Kaplama işlemi paslanmayı da engellediği için milin ömrünü ciddi şekilde uzatmaktadır.

Birçok milin kullanımdan dolayı zarar görmesi muhtemel bir durumdur. Dairesel iş parçası üzerinde krom atması, darbe alması, yamulması vb. durumlarda malzemeyi çöpe atmak yerine tekrardan revize etmeyi denemeniz maliyetleriniz açısından sizi rahatlatacaktır. Bu durumlarda yaptığımız işlemler şu şekildedir; eğer mil, merdane yamulmuş ise önce press e basarak doğrusallık yakalanmaya çalışılır akabinde taşlama tezgahında veya krom sökme banyosunda krom sökülür. Bu işlemlerden sonra tekrardan krom kaplama yapılarak eski ölçüye getirilir ve sizlere orjinalinden çok daha iyi bir halde teslim edilir.

Kalıp kromajın da kaplamanın yeri ise genellikle malzemenin paslanmasını engellemektir. Bunun yanında diğer ve en önemli özelliği enjeksiyonun akabinde malzemenin kalıba yapışmasını maksimum seviyede yok etmesidir. Kalıp bakımları ise yine aynı şekilde kalıbın krom sökülmesinin akabinde ayna polisaj işleminin yapılması ile başlar, zarar görmüş bir alan var ise kaynak ile düzeltilebiliyorsa düzeltilir ve tekrar polisaj işlemi yapılır. Akabinde kaplanır ve polisajlanır. Sert krom kaplama fiyatı ise kalıbın zorluğuna göre belirlenir.

Bazı Sektörler;

Hidrolik silindir piston imalatı ve revizyonu
Kalıp Kromajı ve Polisajı
Rod milleri imalatı ve tadilatı
Kromlu mil imalatı
Ekstrüder kafalarının krom işlemleri ve polisajları
Çene kalıplarının kromajı ve polisajı
Delik içi krom kaplama, imalatı ve bakımı
Hidrolik piston gömlekleri , bakımı ve imalatı
Ayna polisaj merdanelerin sıfırdan imalatı ve bakımı

Kromun Farkı

Sert krom kaplama prosesimiz pek çok farklı metal üzerine yüksek performans, olağan üstü tutunma ve uniform kaplama etkisi sağlar. Çok amaçlı yüksek performanslı krom çözeltileri olabilecek en uygun maliyetlerde istrikrarlı ve güvenilir bir performans sergilemektedir. Sert krom kaplama prosesimiz, krom proseslerine oranla, mükemmel seviyede parlaklık, çok daha düzgün metal dağılımı ve ciddi kayganlık sağlamaktadır. Bu proses paslanmaz çelik, dökme demir, yüksek karbonlu çelik, akımsız nikel ve krom üzeri krom gibi kritik yüzeylere uygulanacak kaplamayı daha basit ve etkin hale getirebilmektedir. Katalizörlü krom prosesimiz, daha çok otomatik tesislerde yaşanılan ancak manuel tesislerde de karşılaşabildiğimiz akım kesintileri sebebiyle, kaplamanın dökülmesi yada atmasını da engellemektedir. Dünya çapında en önde gelen OEM`ler amortisör, motor sübabı, piston segmanı ve yakıt enjeksiyon cihazı kaplamalarında kullanılan prosesler ile aynı kaplama proseslerini kullanmaktayız. Bu prosesimiz geniş geometriye sahip parçalarda sıklıkla karşılaşıldığı üzere alçak akım yoğunluklarında ve yüksek sıcaklıklarda bile eşsiz bir sertlik ve aşınma direnci sergiler. Krom yüksek kaplama kalınlıklarında dahi kaplama sonrasında pürüzsüz yüzey ve düzgün kaplama dağılımı sağladığı için kaplama sonrası taşlama işlemini (Silindir Taşlama , Silindirik Taşlama, Satıh Taşlama, Delik İçi Taşlama vb.) minimize etmektedir. Bu sayede krom üzeri krom işlemlerinde etkin tutunma elde etmek kolaylaşır. Sert krom prosesimiz, kullandığımız özel katalizör sayesinde kaplanacak metal yüzeyine neredeyse hiç aşındırma yapmamaktadır. Prosesimizin arttırılmış verimliliği ve hızındaki artış enerji maliyetlerinin düşmesini ve kapasitenin artmasını sağlamaktadır.

Firmanızdan Teslim Alalım

Gerekli Anlaşmalar Sağlandıktan Sonra Nakliye Hizmeti Verebileceğimiz Bölgeler

1) İzmit – Kocaeli Bölgesi ve içinde barınan tüm sanayi bölgeleri
2) Gebze Küçük Sanayi Sitesi – İhtisas OSB - Makinacılar OSB _ Plastikçiler OSB - Gebze Organize Sanayi Bölgesi – Gebze Hasköy Sanayi Sitesi – Galvanizciler Sanayi Sitesi – Darıca Küçük Sanayi Sitesi
3) İstanbul Sert Krom Kaplama (İstanbul Anadolu Yakası ve İstanbul Avrupa Yakası)
4) Çorlu ,Edirne çevresi ve sanayi siteleri
5) Orhanlı , Tuzla, Kartal , Pendik , Tersane, Dudullu, Dilovası, Dudullu İmes, Dilovası İmes,İkitelli krom kaplama
6) Sert Krom Kaplama imes, ikitelli ve yine gebze bölgeleri ve Bursa , Gaziantep, Kayseri, Malatya, Antalya bölgelerinin bir kısmı
7) Ostim, Ankara,Karabük, Zonguldak,Deri Organize,Güzeller Osb, Bursa O.S.B ,
8) İkitelli sert krom kaplama ve çevresinde ayrıca Ankara , Gebze Sert Krom Kaplama