İletişim

Neden Sert Krom Sektörü?

Makine sektöründe oldukça yoğun kullanılan sert krom kaplama ve kimyasal akımsız nikel kaplamalar, ülkemizde, hala daha kendini profesyonel mühendislere teslim etmemiştir. Çok yüksek kurumsallıkta çalışan birkaç şirket profili dışında, mühendis ekiplerle bu işin yürütülmesi neredeyse bir elin parmaklarını geçmemektedir. Sert krom kaplama ve akımsız nikel kaplamada istenilen standartlara ulaşmak, her ne kadar zor gibi gözükmesede; alaylı yetişmiş bir kesimin elinden çıkan işler (istisnalar vardır), firmaların mağdur olmasına sebep olmaktadır. Ve yine bu konu üzerinde ki mağduriyetleri, alternatif kaplamacılar bulmakta zorluk çektikleri için, giderilmemektedir.

Bu noktada, farkındalık yaratmak adına çalışmaları süren birkaç mühendis arkadaşımdan sonra, biz de bu girişimi yapma kararı aldık. Tabi bu işin akabinde, müşteri taleplerini karşılayabilmek adına, taşlama, honlama ve diğer talaşlı imalatlara hakim olmadan bu işi gerçekleştirmenin eksik kalacağının farkındayız. Dolasıyla her konuda ustalık belgesi almış 2 ustabaşımızla talaşlı imalat ve polisaj atölyemizde imalatlarına başlamış bulunmaktadır. (Bakınız : Silindir Taşlama )

Şirketimiz, sınırlı bütçelerle doğduğu için, doğaya zarar vermemek ve sitenin arıtma hizmetlerinden faydalanabilmek adına aldığımız bir kararla , Plastikçiler Organize Sanayi Bölgesinde ki ticari dostumuzun atölyesi, sadece krom kaplama ve akımsız nikel kaplama hizmetlerimiz için kullanılmaktadır.

Bundan sonra ki çalışmalarımızda, mühendis ve tamamı vasıflı ustalardan oluşan ekibimizle, sert krom kaplama, akımsız nikel kaplama, silindir taşlama, delik içi taşlama ve döner tablalı satıh taşlama hizmetlerimizle birlikte yanınızda yer almayı çok istiyoruz.

Saygılarımla, Erdoğan Uzun
Genel Koordinatör
Kimya Mühendisi ve İş Güvenliği Uzmanı
Uzkar Makina / Gebze – Darıca – Kocaeli – İstanbul ve Sakarya Bölgesi