İletişim

Sunduğumuz Hizmetlerden Bazıları

Kalite & Bakım & İmalat

Uzkar makina olarak kurulduğumuz yıldan bu tarihe kadar sürekli kalite politikamızı arttırarak müşterilerimizi memnun etmeyi başardık. İlk olarak silindirik taşlama hizmeti ile piyasa hizmet vermeye başladık. Akabinde döner tabla satıh taşlama ve delik taşlama makinalarını parkurumuza katarak sac dilme bıçakları, roll form makaraları vb. iş parçalarının imalatını yapmaya başladık. Darıca - Gebze (Hasköy San. Sit - Darıca San. Sit. - Keresteciler San. Sit.) - Tuzla - Pendik - Kartal - Dilovası - İmes - Dudullu - Ümraniye - Bayrampaşa - İkitelli - Kocaeli ve İstanbul bölgeleri ile başlayan hizmet ağımız 4 yılın sonunda Trabzon, Zonguldak, Karabük, Bursa, Gaziantep, Rize , Malatya, Siirt, Samsun, Ankara ile devam etti ve her geçen gün büyümektedir. Sert krom kaplama hizmetinin kurulmasıyla biraz daha genişleyen pazar payımıza Bulgaristan, Rusya, Ukraynada eklendi. Mil Merdane Kalıp Bakımı ve yeniden revizyonları işlemleri ile Özel imalat kromlu mil, honlanmış boru, hidrolik silindir ve piston imalatlarında da hizmet vermeye devam ettik, ediyoruz. Krom kaplamanın akabinde Torna , Looser (Ayna Yüzey Polisaj Cihazı), Merdane imalatları (İmalatı - Taşlanması- Polisaj Yapılması - Krom Kaplanması - Tekrar Taşlanması ve Polisaj) ile hizmetimize devam ediyoruz. Şu anda yatırımları yapılan İndüksiyon Makinası ve 3000mm Boy Köprü Tipi Cnc işleme merkezleri yakında işletmemizde yerini alacaktır. Bu hizmetlerin yanı sıra Esktrüden kafa kalıpları, çene kalıpları, enjeksiyon kalıpları vb. kalıplarında bakım işlemlerini, ayna yüzey polisaj işlemlerini yapmaya başladık. Ucuz Krom kaplama fiyatları ile alakalı olarak yukarıdan krom kaplama hizmetimizin detaylarına bakabilirsiniz. Sıvı krom kaplama, havlupan kaplama, jant kaplama, dekoratif krom kaplama gibi bir çok işlem firmamız bünyesinde yapılmamaktadır.

Mil & Merdane & Boru Vb. Bakım Hizmeti & İmalatı

Mil yada merdanelerde bakım işleminin yapılıp yapılamayacağı ilk olarak mevcut iş parçasının üzerinde bulunan deformasyona bağlıdır. Çok fazla çizik, derin çiziklerin oluşmuş olması veya darbe almış iş parçalarına duruma göre bakım işlemi yapılamayabilir. Genellikle torna ile punta yerleri revize edilerek işleme başlanır. 2 punta arasında salgısına bakılarak milin ne kadar yamulduğu yada yamulmadığının kotrolü sağlanır. Akabinde milin veya merdanenin üzerindeki çiziklerin derinlikleri ve darbeler tecrübe ve ölçüm cihazlarımıza dayanarak tesbit edilir. 0.5mm derinliğe ve 0.1mm salgının içerisinde kalan iş parçalarının revizyon & bakım işlemine başlanır. Bazı durumlarda ciddi yamukluklar varsa press ile doğrultmaya çalışılır. Aynı şekilde darbeler kaynak ile doldurulabilecek durumdaysa darbelerde bu şekilde kapatılmaya çalışılır.Tüm aksaklıkların giderilmesinin akabinde iş parçası taşlama tezgahımızda çizik, darbe varsa kaynaklar gidene kadar silindirik şekilde taşlanır. (Kromlu bir malzeme ise aynı zamanda krom tamamen sökülüne kadar taşlanır) 0.5mm fazla ölçüden düşmesi durumunda fiyat farkı müşteriye iletilir veya revize edilebilir. Akabinde polisaj yapılarak sert krom kaplama hizmeti ile orjinal ölçünün üstüne çıkanada kadar krom kaplanır ve tekrar ölçüsüne taşlanarak mil & merdane & boru vb. silindirik iş parçalarının bakım işlemi tamamlanır.

Kalıp Polisajı & Kromajı Bakım Hizmeti & İmalatı

Kalıp polisajı ve kromajı, mil - merdane bakım işleminden çok ayrı bir platformda değerlendirilmektedir. Tüm işlemleri ciddi bir el işçiliğinin sonucunda ortaya çıkmaktadır. İlk olarak tarafımıza gönderilen kalıbın yada yerine incelediğimiz kalıpların çalışan yerlerinin tesbitini yapmaktayız. Akabinde üzerinde bulunan çizikler, deformasyonlar ve darbelerin durumunu kontrol etmekteyiz. Kalıbın üzerinde daha önceden krom kaplama varsa krom kalınlığının miktarını almaktayız. Tüm bu işlemlerden sonra bakım işlemine başlanıp başlanamayacağı kararlaştırılmaktadır. Eğer kalıp bakım işlemine uygunsa krom sökme banyomuzda kromu sökülmektedir. Kaynak yapılması gereken yer varsa kaynağı yapılmakta ve tamamen el işçiliği ile ayna yüzey polisajı yapılmakdatır. Akabinde kalıp krom kaplamaya sokularak istenen mikron mertebesinde kaplanmaktadır. Akabinde tekrar polisaj yapılarak bakım işlemi tamamlanmaktadır.