İletişim

Süper Finish Ayna Polisaj Merdane İmalatı Bakımı

Süper Finish polisaj yada diğer adıyla ayna yüzey polisaj işlemini çap 600x4000mm boy`a kadar yapmaktayız. Uzkar makina olarak bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özellik tüm işlemlerin işletmemiz içerisinde bitirilmesidir. Ham malzemenin tornalanması, taşlanması, süper finish polisaj atılması , sert krom kaplanması gibi tüm işlemler işletmemiz parkurunda bulunan makinalar ile sağlanmaktadır. Kendi alanında uzmanlaşmış kadromuz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Super polisaj veya ayna yüzey polisaj işleminde mikron mertebede zımparalar kullanılır ve merdanenin çapına göre saatler sürebilir. Ayna yüzey polisaj işleminin akabinde mil yada merdane üzerinde 0.1 Ra – Rz değerlerinin altına düşülebilir. Burdaki istenilen Ra değeri firmanın isteğine göre belirlenmektedir. Süper finish merdane polisajın yapılan işlem ile imalatı yapılan iş parçasının üzerinden mikron mertebelerde yüksek, sivri tepeler törpülenir. Ovalamanın aksine yüksek tepeleri yatırma işlemi ile görüntü yada yüzey kalitesi alınmaz. Bundan dolayı ayna yüzey polisaj işleminde Ra-Rz pürüzsüzlük değerleri çok daha düşüktür. Merdane, mil imalatında seçilecek olan malzeme kalitesi, tüm çalışma prensibini yakından ilgilendirmektedir. Kullanılacak flanş , muylu yeri malzemesi, yüzey işlemlerinin sırası, yüzey pürüzsüzlüğü, krom kalınlığı gibi bir çok etken merdane imalatında göz önünde bulundurulmalıdır.
Kapasite Max. 4000mm x Ø600mm x 5.000Kg
Fiyatlandırma Teknik Resime Göre & Desi Hesabı
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı Taşlama ve Krom Kaplama ile yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Kullanılan Bazı Sektörler

Süper finish merdane imalatı
Avare Merdaneler
Konveyör Merdaneler
Desen / Form Merdaneler / Silindirler
Çekme – Ezme Merdaneleri ve Silindirleri
Hareketli çekme ve itme merdaneleri
Ayna Yüzey Merdane ve Silindirler

Loser / Ayna Polisaj Makinası

Genel itibari ile ayna polisaj makinaları olarak bilinmektedirler. Torna katerinin üzerine bağlanarak çalışırlar. Aslında ilk işlem olan taşlama işleminde 0.4 Ra - 0.8 Ra arasında yüzey kalitesi alınması Ayna polisaj işleminin hem hızını hemde kalitesini arttırmaktadır. Durum bu şekilde olunca maliyetlerde buna göre belirlenmektedir. Fiyatı etkileyen diğer bir faktörse istenilen Ra değeri ve bu Ra değerine ulaşmak için kullanılacak olan zımparanın sarfiyatıdır. Kullanılan zımparalar tamamen ithal olup ciddi maliyetlere ulaşmaktadır.

Ayna yüzey işlemi; torna kateri üzerinde hareket eden bu makinanın üzerinde bulunan ve genellikle pnömatik şekilde sağa sola hareket eden zımparanın, belirli devir ve ilerleme hızı ile malzemeye sürtünmesi ile elde edilir.

Firmanızdan Teslim Alalım

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit (Kocaeli Bölgesi) merdane imalatı
2) Gebze Hasköy ayna polisajı merdane imalatı – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi
4) İstanbul Süper Finish Polisaj Merdane (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze , Dilovası
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi - Kayseri - Malatya - Bursa ve Eskişehir
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitesi - Ankara

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.Süper Finish Polisaj Hakkında

Süper Finish Polisaj Merdane İmalatı

Süper finish polisaj işlemi torna, sert krom kaplama, traşlama gibi işlemlerin sonrasında gerçekleştirilen ve yüzeye mikron bazında pürüzsüzlük kazandıran bir işlemdir. Merdane mil gibi iş parçalarında uygulanan ayna yüzey polisaj sayesinde 0.1 Ra- Rz değerlerinin altına inilebilecek derecede hassas yüzey elde edilebilmektedir.

Merdane İmalatı ve Ayna Polisaj İşleminin Önemi

Kalıp polisajı ile aynı amacı ve işlem sürecini taşıyan süper finish polisaj işlemi burada dairesel yapıya sahip merdaneler üzerinde gerçekleşmektedir. Özellikle perde makinaları, kalıp ve mukavva sektöründe yer alan bu makinaların yüzey hassasiyeti çok önemlidir. Merdane üzerindeki en ufak çizik ya da korozyon sebebi ile üretim hattından çıkan ürünler defolu olacağı için ayna polisaj işlemi sıklıkla tercih edilmektedir.

Süper finish ayna polisaj merdane imalatı nasıl yapılır sorusunu çok kısa ve temel olarak açıklamak gerekirse öncelikli olarak ham milin torna tezgahında ilk şeklini alması sağlanır. Taşlama işlemi yapılarak hassas ölçülerine getirilen parça Loser / Ayna Polisaj Makinası aracılığı ile polisaj işlemine tabi tutulur. Süper finish ayna polisaj aşamasında mikron seviyede pürüzsüzlük ve yüzey hassasiyeti elde edilebilir. Gerekli olması halinde yüzey sertliğinin elde edilebilmesi amacı ile krom kaplama işlemi yapılmaktadır.

Süper Finish Polisaj Nedir?

Süper finish polisaj nedir sorusu pek çok yer de ayna yüzey polisaj işlemi olarak tabir edilmektedir. İş parçaları üzerinde gerçekleştirilen torna, kaplama ya da taşlama gibi bakım, revizyon işlemleri sonrasında yüzeyin parlaklık sağlanarak istenilen hassasiyete ulaştırılması işlemidir. İş parçalarının yüzeyleri ne kadar pürüzsüz ve ne kadar parlak olursa sürtünme de o derece az olacak ve iş parçalarının ömrü uzayacaktır.

Çeşitli sebeplere bağlı olarak merdane, mil gibi iş parçaları üzerinde aşınma, paslanma gibi korozyonlar oluşabilecek bu durumda iş parçasının ölçüsünden sapmasına sebebiyet verecektir. Teknik ölçüsünden sapan iş parçaları ise hem kendine hem de temas ettiği diğer iş parçalarına zarar vermekte ve verimi düşürmektedir. Süper finish polisaj merdane imalatı da gerçekleştiren firmamız tüm iş akışını kendi pakına parkuru üzerinde gerçekleştirmektedir.

Ayna Yüzey Merdane Polisaj İşleminin Avantajları Nelerdir?

Ayna yüzey polisaj işleminin iş parçaları üzerinde pek çok faydası bulunmaktadır. Özellikle iş parçasının çok daha uzun ömürlü olmasına ve çok daha verimli çalışmana imkan sağlayan ayna yüzey polisaj işlemi revizyon işlemlerinin de son adımı olmaktadır. Tüm kaplama, taşlama ve polisaj prosedürlerini kendi makinalarında ve 40 yılı aşkın deneyime sahip ustaları ile gerçekleştirmektedir.

Ayna yüzey polisaj işleminin avantajları nedir baktığımızda bakımdan revizyona iş parçalarınızın ilk günkü haline dönüşümünü sağlayan bu işlemin pek çok faydası bulunmaktadır.

  • Ayna yüzey polisaj işlemi merdane, mil gibi parçaların yüzey hassasiyetini arttırmaktadır.
  • Endüstriyel iş parçalarının temini hem yüksek maliyete sebep olmakta hem de temini çok uzun sürmektedir. İş parçasının temin süreci üretim hattınızı durdurarak ek bir maliyete de yol açmaktadır. Hızlı, ekonomik, kaliteli ve pratik çözüm için Uzkar makina bakım ve revizyon işlemleri sonrasında yapılan ayna yüzey polisaj işlemi iş parçanızı yeniden hayata döndürmektedir. Üstelik üretim hattınızı uzun süre kapatmak zorunda kalmadan!
  • Yüzey hassasiyeti artan iş parçaları ilk günkü verimine kavuşmaktadır.
  • Isı, kimyasal ya da sürtünmelere bağlı aşınmalar iş parçasının ömrünü doldurmasına sebep olmakta ve yeni iş parçası temini hem maliyetli hem de uzun süreçli olmaktadır. Oysa ki Uzkar makina da yapılacak bakım ve revizyon işlemleri sayesinde hızlı bir şekilde iş parçanız eski verimliliğine kavuşmaktadır.
  • İş parçaları üzerinde yapılan taşlama işlemi çok yüksek bir hassasiyete sahip değildir. En yüksek yüzey hassasiyetini ayna yüzey polisaj işlemi sağlayabilmektedir.

Süper Finish Polisaj Merdane İmalatı Nasıl Yapılır?

Uzkar makina Kocaeli tesislerinde yer alan Loser / Ayna Polisaj Makinası, Torna kateri üzerine bağlanarak çalışmaktadır. Endüstriyel makinalarda yer alan avare merdaneler, konveyör merdaneler gibi pek çok merdane ve silindir üzerinde ayna yüzey polisaj işlemi yapılmaktadır. Ayna polisaj işleminin çok daha hızlı ve kaliteli olması için çoğunlukla önce taşlama işlemi yapılmaktadır.

Ayna polisaj işlemine başlanmadan önce merdane ve silindir üzerindeki korozyon çok fazla ise öncelikle taşlama işlemi yapılarak yüzeyin 0.4 ile 0.8 Ra hassasiyetine erişmesi sağlanmaktadır. Taşlama işleminin ardından torna katerine takılan ayna yüzey polisaj makinasında çok daha hassas yüzey kalitesine erişilebilmektedir.

Ayna polisaj makinası torna katerine bağlanarak çalışmaktadır. Polisaj yapılacak olan iş parçası torna tezgahına sabitlenir. Polisaj makinası üzerindeki zımpara pnömatik hareketler ile sağa sola ilerlerken yüzey üzerinde zımpara işlemini gerçekleştirir. Ayna yüzey polisaj işlemi ile yüzey kalitesi 0.1 Ra değerlerinin altına düşürülebilmektedir. Uzun saatler süren bu işlem önce taşlama işlemi yapılarak kısaltılabilmektedir.

Neden Ayna Yüzey Polisaj İşlemi İçin Uzkar Makinayı Seçmeliyim?

İş parçaları üzerinde gerçekleştirilecek olan ayna yüzey polisaj işleminin kalitesini tecrübeli usta ve kaliteli makina parkuru belirler. 20 Yıldan uzun süredir sektörel liderliğini koruyan, 40 yılı aşkın deneyime sahip ustaları ile kendi makina parkurunda tüm işlemlerini gerçekleştiren firmamız sizlere her daim kaliteli, ekonomik ve hızlı iş garantisini sunmaktan gurur duymaktadır.

Kocaeli Uzkar makina tesislerimizde yer alan Loser / Ayna Polisaj Makinası, 600 mm çapa ,4.000 mm boya ve 5 ton ağırlığa kadar tüm iş parçalarınızın ayna yüzey polisaj işlemini yapabilmektedir. Ayna yüzey polisaj işlemi sonrasında iş parçalarınızda teknik resimlerine uygun mikron mertebede zımparalar kullanılmakta ve 0.1 Ra altında yüzey kalitesine ulaşılabilmektedir. Süper Finish Polisaj merdane imalatı için firmamız en iyi kalitede malzemeyi kullanmanın yanı sıra ustalarımızın tecrübeleri ve doğru oranlı polisaj işlemi sayesinde pürüzsüz yüzeylere erişimi sağlamaktadır.

Süper finish merdane imalatı, avare merdaneler dışında konveyör merdaneler, çekme ezme merdane/ silindir, desen, form merdane/ silindir ile birlikte hareketli çekme ve itme merdaneleri için süper finish ayna polisaj işlemleri gerçekleştirmekteyiz. Tüm bu ve benzeri iş parçalarının gerekli olması halinde tornalama, sert krom kaplama, taşlama gibi ön işlemleri yapılmakta ve en ince yüzey hassasiyetine erişmesi için süper finish ayna polisaj işlemi ile bakım, revizyon işlemimiz sonlanmaktadır.

Süper Finish Polisaj Fiyatları/ Ayna Yüzey Polisaj Fiyatları Nedir?

Süper finish polisaj fiyatları polisaj işlemi yapılacak olan iş parçasının desi hesabına ve teknik resmine göre farklılaşabilmektedir. Ayna yüzey polisaj fiyatları belirlenirken desi hesabı ile birlikte teknik resime göre kullanılacak işçilikte dikkate alınmaktadır. Sizlere her zaman en iyi kaliteyi en iyi fiyata sunamk için çalışan firmamıza iletişim numaralarımızdan ya da teklif al formu üzerinden ulaşarak ayna yüzey polisajı fiyatı için teklif isteyebilirsiniz.