İletişim

Süper Finish Ayna Polisaj Merdane İmalatı

Süper Finish polisaj yada diğer adıyla ayna yüzey polisaj işlemini çap 600x4000mm boy`a kadar yapmaktayız. Uzkar makina olarak bizi diğer firmalardan ayıran en büyük özellik tüm işlemlerin işletmemiz içerisinde bitirilmesidir. Ham malzemenin tornalanması, taşlanması, süper finish polisaj atılması , sert krom kaplanması gibi tüm işlemler işletmemiz parkurunda bulunan makinalar ile sağlanmaktadır. Kendi alanında uzmanlaşmış kadromuz ile sizlere hizmet vermekten mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz. Super polisaj veya ayna yüzey polisaj işleminde mikron mertebede zımparalar kullanılır ve merdanenin çapına göre saatler sürebilir. Ayna yüzey polisaj işleminin akabinde mil yada merdane üzerinde 0.1 Ra – Rz değerlerinin altına düşülebilir. Burdaki istenilen Ra değeri firmanın isteğine göre belirlenmektedir. Süper finish merdane polisajın yapılan işlem ile imalatı yapılan iş parçasının üzerinden mikron mertebelerde yüksek, sivri tepeler törpülenir. Ovalamanın aksine yüksek tepeleri yatırma işlemi ile görüntü yada yüzey kalitesi alınmaz. Bundan dolayı ayna yüzey polisaj işleminde Ra-Rz pürüzsüzlük değerleri çok daha düşüktür. Merdane, mil imalatında seçilecek olan malzeme kalitesi, tüm çalışma prensibini yakından ilgilendirmektedir. Kullanılacak flanş , muylu yeri malzemesi, yüzey işlemlerinin sırası, yüzey pürüzsüzlüğü, krom kalınlığı gibi bir çok etken merdane imalatında göz önünde bulundurulmalıdır.
Kapasite Max. 4000mm x Ø600mm x 5.000Kg
Fiyatlandırma Teknik Resime Göre & Desi Hesabı
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı Taşlama ve Krom Kaplama ile yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Kullanılan Bazı Sektörler

Süper finish merdane imalatı
Avare Merdaneler
Konveyör Merdaneler
Desen / Form Merdaneler / Silindirler
Çekme – Ezme Merdaneleri ve Silindirleri
Hareketli çekme ve itme merdaneleri
Ayna Yüzey Merdane ve Silindirler

Loser / Ayna Polisaj Makinası

Genel itibari ile ayna polisaj makinaları olarak bilinmektedirler. Torna katerinin üzerine bağlanarak çalışırlar. Aslında ilk işlem olan taşlama işleminde 0.4 Ra - 0.8 Ra arasında yüzey kalitesi alınması Ayna polisaj işleminin hem hızını hemde kalitesini arttırmaktadır. Durum bu şekilde olunca maliyetlerde buna göre belirlenmektedir. Fiyatı etkileyen diğer bir faktörse istenilen Ra değeri ve bu Ra değerine ulaşmak için kullanılacak olan zımparanın sarfiyatıdır. Kullanılan zımparalar tamamen ithal olup ciddi maliyetlere ulaşmaktadır.

Ayna yüzey işlemi; torna kateri üzerinde hareket eden bu makinanın üzerinde bulunan ve genellikle pnömatik şekilde sağa sola hareket eden zımparanın, belirli devir ve ilerleme hızı ile malzemeye sürtünmesi ile elde edilir.

Firmanızdan Teslim Alalım

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit (Kocaeli Bölgesi) merdane imalatı
2) Gebze Hasköy ayna polisajı merdane imalatı – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi
4) İstanbul Süper Finish Polisaj Merdane (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze , Dilovası
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Geri Dönüşümcüler Sanayi Sitesi - Kayseri - Malatya - Bursa ve Eskişehir
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitesi - Ankara

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.