İletişim

Satıh Taşlama

480mm çap ve 270mm yüksekliğe kadar sac dilme bıçakları, dilme lastikleri, dilme şimleri, seperatör bıçakları, makaralar v.b imalatları hassas toleranslarda yapmaktayız. Satıh taşlama işlemi adından da anlaşılacağı üzere yatay yüzeylere uygulanmaktadır. Parçaların teknik resimlerine göre toleranslara girilmekte ve yüksek yüzey kalitesi ile teslim edilmektedir. Genellikle 2379 malzeme tipi taşlanmaktadır. Sac dilme bıçakları, Roll Form hattının makaraları yine bu tezgahta hassas tolerans`a getirilmektedir. Döner Tabla satıh taşlamanın, satıh taşlamalara göre asıl farkı tezgahın daha özel olması ve özel işler için kullanılmasıdır. Sac dilme bıçaklarının üretildiği nadir bulunan makinalardandır. Çalışma prensibi satıh taşlama ile hemen hemen aynıdır ancak satıh taşlamada plate sağa sola giderken kafa sabit kalıp, döner tabla satıh taşlamada plate kendi eksenin 360 derece döner ve kafanın altına girip çıkarak taşlama işlemini gerçekleştirir. Bundan dolayıda yüzey kalitesi olarak satıh taşlamaya göre çok çok daha kaliteli ürünler ortaya çıkartır.

Ölçülerinizde ki her türlü metal yada kauçuk kaplama materyallerinize, 0.004 hassasiyet gözetilerek taşlama yapılabilmektedir.

Toplam Makina Sayısı 1
Max Taşlama Yüksekliği 350mm
Max Taşlama Çapı 500mm
Lokasyon Kocaeli, İzmit, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Yalova, Bursa, Trabzon, Gaziantep,Zonguldak, Ereğli, İkitelli ve Diğer Tüm İlçe ve Şehirler
Satıh Taşlama Fiyatı Parça Başına
Hemen Teklif Formu
Doldur

0.004mm Hassasiyet ile Dilme Bıçağı İmalatı

Satıh Taşlama Kapasitemiz

Sırası Makina Adı Taşlama Yüksekliği Taşlama Çapı
1 Rus Stanko Döner Tabla Satıh Taşlama Makinası 350mm Ø500mm

Sac Dilme Hatları, Bıçakları, Makaraları

Açıcı, sarıcı, doğrultma, sac çekme, dilimleme, formlama gibi proses makinalarının tamamının imalat aşamalarında yer alıyoruz. Açıcı sarıcı milleri, roll form hat makaraları, sac dilme bıçakları ve şimleri, roll form makina milleri vb. bir çok iş parçasının hem imalatını hemde revizyonlarını yapabilmekteyiz. Sac dilme bıçaklarının imalatında tüm bıçakların birbirine göre hassas bir şekilde taşlanmış olması gerektiğinin, her 0.001 - 0.002 lik hatanın sac dilme hattının sonunda ciddi boyutlarda sapma yaptığının farkındayız ve buna göre çalışmalarımıza dikkat etmekteyiz. (Sadece sapma değil bıçak uçlarında kırılmalarda yapmaktadır) Genel itibari ile Bohler - Uddeholm Sverkel 21 - 2379 - K340 vb. malzemeler ile imalatlarımızı gerçekleştirmekteyiz ancak firmanın istemiş olduğu özel bir malzeme varsa onun üzerinden imalat işlemide gerçekleştirebilmekteyiz.

Sac dilme bıçaklarında ilk olarak malzeme tornalanır, delik, kalınlık ve çap belirli toleranslara getirilir. Kama yeri açılır, akabinde ısıl işlem için anlaşmalı olduğumuz firmalara gönderelir. Ürünler bize geri geldiğinde PEŞLİK alma işlemine tabi tutulur ve daha sonra tek tek döner tabla satıh taşlama makinamız ile bindelikli toleranslarda kalınlıkları taşlanır. Daha sonra delik içi taşlama ile delik çapı toleransa getirilir. Deliklerin toleransa girmesi ile yine hassas taşlanmış malafaya dizilerek çap taşlama işlemi yapılır.

Bazı Alanlar

Sac Dilme Bıçakları
Sac Dilme Şimleri
Seperatörler
Hassas Ara Parçalar
Sac Çekme Dilme Hatları
Dilme Lastiği
Dilme Ara Parçaları
Seperatör Bıçağı
Sac Dilme Hatları
Sac Dilme Makinası
Roll Form Makaraları

Firmanızdan Teslim Alalım

Şirketinizle yapılan görüşmeler neticesinde, karşılıklı bir mutabakat sağlanması durumunda malzemelerinizi firma adresinizden teslim alıyoruz. Ürününüzün nakliye sırasında her hangi bir hasara uğramaması için ilk etapta yanımızda getirdiğimiz hasar engellemeye yardımcı olan patpat plastikler ile muhafaza ediyoruz.

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit ( Kocaeli Bölgesi ) Tüm Sanayiler
2) Gebze Hasköy Sanayi Sitesi – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi
4) İstanbul Sac Dilme Bıçakları (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze Silindir Taşlama, Dilovası sac dilme bıçak imalatı
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Orhanlı - Bursa - Eskişehir - Ankara ve Zonguldak Ereğli
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitesi, Kayseri, Malatya Roll form hattı imalatı

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.Honlama Hakkında Diğer Bilgiler

Satıh Taşlama

Yatay yüzeye sahip makina parçalarınızın taşlama işlemleri firmamız tarafından titizlikle yapılmaktadır. Uzkar makina olarak satıh taşlama işlemlerimizde döner tablalı satıh taşlama tezgahı kullanmaktayız. 600 mm çapa ve 350 mm yüksekliğe kadar olan tüm yatay iş parçalarınızın taşlama işlemleri yapılmakta ve iş parçaları yüzeyinde pürüzsüz, parlak bir yüzey elde edilmektedir. Peki, satıh taşlama nedir? Satıh taşlama işleminin avantajları nelerdir? Satıh taşlama işlemi nasıl yapılır? Neden Uzkar Makina da satıh taşlama işlemleri yaptırmalıyım?

Satıh Taşlama Nedir?

Çok çeşitli yüzeylere sahip endüstriyel iş parçaları bulunmaktadır. Saç dilme bıçağı, saç dilme şimleri, saç dilme hatları, dilme lastikleri ve makaraları gibi pek çok saç dilme makinası iş parçaları bulunmaktadır. Bunlar dışında seperatörler, seperatör bıçağı ve roll form makaraları gibi iş parçalarının yatay yüzeyleri zaman içerisinde korozyona uğrayarak pürüzlü hale gelmekte, hassasiyetlerini yitirmektedirler.

Satıh taşlama nedir sorusunun cevabı da burada yanıtlanabilmektedir. İşte tüm bu iş parçalarının yatay yüzeylerinin korozyondan arındırılması ve pürüzsüz hale getirilmesi işlemine satıh taşlama denilmektedir. İş parçalarında zamanla meydana gelen aşınmalar, paslanmalar gibi korozyon durumlarında ya da ölçü hassasiyetinin bozulmasında satıh taşlama yapılmaktadır.

Zımpara Taşı Nedir?

Zımpara taşları taşlama işleminin her çeşidinde kullanılan ve özel üretilmiş taşlardır. İçeriğindeki doğal ya da yapay malzemelerin bir bağ ile bağlanması ile oluşan zımpara taşları bu özellikleri çerçevesinde sert yada yumuşak taşlama işlemine izin verebilmektedir. Zımpara taşlarında kullanılan doğal malzemeler kuvars, elmas ya da kobult olabilmektedir.

Satıh Taşlama İşleminin Avantajları

İş parçaları üzerinde yapılan taşlama işlemlerinin tüm avantajları satıh taşlama içinde geçerlidir. Satıh taşlama ile yatay yüzeylerin yüzey hassasiyetinin sağlanması hedeflenmektedir. Bunun için de satıh taşlama yapılarak yüzeylerdeki korozyonlar temizlenmekte, yüzeyin parlak bir hale getirilmesine çalışılmaktadır. Döner tablaya sahip satıh taşlama tezgahı sayesinde iş parçası üzerindeki korozyonlar kolayca giderilmektedir.

Genel olarak satıh taşlama işleminin avantajları nelerdir baktığımızda,

  • Yatay yüzeylerdeki korozyonların giderilmesi
  • İş parçalarının yatay yüzeylerinin hassas ölçülerine kavuşturulması
  • Mikron bazında talaş kaldırma işlemi yapılabilmektedir
  • Yatay yüzeylere parlaklık kazandırılması
  • İş parçalarının ömrünün ve verimliliğinin arttırılması
  • İş parçaları üzerinde bakım ve revizyon gerekliliği

Satıh Taşlama İşlemi Nasıl Yapılır?

Satıh taşlama işlemi, Uzkar makina Kocaeli tesislerimizde bulunan Rus Stanko Döner Tabla Satıh Taşlama Makinası ile gerçekleştirilmektedir. Yüzey taşlama tezgahları üzerinde gerçekleştirilen ve düz satıha yani yüzeye sahip iş parçalarının taşlanması işlemidir. Kavisli ya da açılı iş parçalarının taşlanma işleminde de yüzey taşlama tezgahı tercih edilmektedir. Yüzey taşlama tezgahları, Üniversal satıh taşlama tezgahı ve CNC satıh taşlama tezgahı olarak ikiye ayrılmaktadır. CNC satıh taşlama tezgahları üzerinde çok daha hassas taşlama işlemleri gerçekleştirilmesi ve mikron seviyede hassasiyet ile taşlama gerçekleştirilmesi mümkün olmaktadır.

Düzlemsel yani yatay yüzeye sahip iş parçalarının da satıh taşlama makinasına alınmadan önce aynı işlemler yapılmaktadır. Çapaklarından tornada arındırılan iş parçası manyetik ya da vakumlu tabla aracılığı ile satıh taşlama makinasına sabitlenmektedir. Yatay iş parçasının taşlama işlemini gerçekleştirecek olan taşa en yakın kısmından taşlama işlemi başlatılmakta ve tüm yüzeyin taşlanması bitesiye kadar bu işleme devam edilmektedir.

Satıh taşlama işleminin tamamlanmasında sonra iş parçasının teknik resimleri doğrultusunda yüzey ölçüleri belirlenerek iş parçasının bu ölçülere getirilmesi için gerekli olan hassas taşlama işlemine devam ettirilir. Kimi zaman ısı, kimyasal madde ya da sürtünmeye bağlı olarak oluşan aşınmalar çok fazla olabilmektedir. Bu gibi durumda korozyonların, pasların giderilmesi için öncelikli satıh taşlama yapılmakta daha sonra sert krom kaplama gibi kaplama yapılarak iş parçası gerçek ölçülerine getirilmektedir.

Neden Uzkar Makinada Satıh Taşlama İşlemleri Yaptırmalıyım?

Uzkar Makina Kocaeli satıh taşlama makinası kapasitemiz 480 mm çapa ve 270 mm yüksekliğe kadar olan tüm iş parçalarının taşlama işlemini gerçekleştirebilmektedir. Hassas toleranslar ile saç dilme bıçağı, dilme şimleri, makaralar, lastikler ya da seperatör bıçaklarının taşlama işlemleri gerçekleştirilmektedir. Saç dilme bıçakları haricinde Roll form hattı makaralarının taşlama işlemleri de mikron mertebede hassas toleranslar ile yapılabilmektedir. Firmamızda yapılan tüm taşlama işlemlerinde teknik resim ölçüleri dikkate alınmakta ve istenilen hassasiyet elde edilebilmektedir.

Standart satıh taşlama makinalarında kafa sabit dururken plate ileri geri hareket etmekte ve taşlama işlemini gerçekleştirmektedir. Uzkar makina Kocaeli tesislerimizde kullandığımız satıh taşlama makinası ise özel tezgaha sahip döner tablalıdır. Döner tablalı tezgahta satıh taşlama işlemi yapılırken kafa 360 derece dönmekte ve iş parçasının taşlamasını 0.004 gibi yüksek hassasiyet ile yapabilmektedir. Ayrıca döner tablalı tezgahımızda saç dilme bıçaklarının üretimini de gerçekleştirmekteyiz.

Kocaeli de satıh taşlama hizmeti sunan Uzkar Makina Kocaeli dışında İzmit, Bursa, Yalova, Sakarya, Ankara, Zonguldak Ereğli ve İstanbul il ve ilçelerine hizmet vermektedir. Bu iller haricinde hizmet sunduğumuz diğer iller ise İzmir, Gaziantep ve Trabzon’ dur. İstanbul da satıh taşlama hizmetimizi pek çok bölge de fabrikadan teslim alma ve fabrikaya teslim olacak şekilde ücretsiz nakliye hizmetimiz ile sunmaktayız.

Satıh Taşlama Fiyatları

Satıh taşlama makinası üzerinde gerçekleştirilen taşlama işlemi için fiyat belirlemesinde çoğunlukla parça sayısı hesaba katılmaktadır. Ancak Kocaeli satıh taşlama fiyatları parça başı haricinde verilecek işçiliğe göre de değişiklik gösterebilmektedir. İstanbul, Tuzla, Gebze ve Kocaeli’nin pek çok bölgesine ücretsiz olarak nakliye servisimiz bulunmaktadır. Ücretsiz sunduğumuz nakliye hizmeti ile iş parçaları yerinden alınarak satıh taşlama işlemi yapılır ve yeniden yerine teslim edilir.

En iyi satıh taşlama fiyatı alabilmek için firmamızın telefon numaralarından iletişime gerebilir ya da web sitemizde yer alan teklif al formunu doldurarak fiyat teklifi talebinde bulunabilirsiniz. Uzkar makina olarak sizlere sunduğumuz kalite dışında en iyi satıh taşlama fiyatı ile de ön plana çıkmaktayız. İş parçalarının bakımı, revizyonu ve imalatı hususunda sunduğumuz satıh taşlama işlemleri hızlı, temiz ve en iyi fiyatlar ile gerçekleştirilmektedir. Satıh taşlama makinamızda ayrıca saç dilme hatları, saç dilme bıçakları ve saç dilme makaraları imalatını da gerçekleştirmekteyiz. Herhangi bir sebeple kullanılamaz hale gelen iş parçalarınızın üretimi için bizimle iletişime geçebilir, saç dilme bıçağı fiyatı için teklif alabilirsiniz.