İletişim

Honlama

Tüm hidrolik gömlek ve delik içi işlemleriniz bakımını yapalım, maliyetlerinizi düşürelim. 300mm çap ve 2000mm boy`a kadar tüm honlama işlemleri firmamız bünyesinde deneyimli ustalarımız tarafından yapılmaktadır. Honlamanın kullanıldığı asıl alan hidrolik gömlekler ve hassas toleranstaki delikler içindir. Çok iyi ölçüler yakalayabildiği gibi yüzey kalitesi Ra değerleride çok iyidir. İstenmesi durumunda delik içerisinde helezon izler bırakılabilir. Bu helezon izler yağlamanın daha rahat yapılmasını ve yağ tutuma özelliği sayesinde daha iyi çalışmasını sağlamaktadır.

Toplam Makina Sayısı 1
Max Honlama Yüksekliği 2000mm
Max Honlama Çapı 300mm
Lokasyon Kocaeli, İzmit, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Yalova, Bursa, Trabzon, Gaziantep,Zonguldak, Ereğli, İkitelli ve Diğer Tüm İlçe ve Şehirler
Honlama Fiyatı Desi Hesabı
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Honlama Kapasitemiz

Sırası Makina Adı Honlama Yüksekliği Honlama Çapı
1 Özhonsan Honlama Makinası 2000mm Ø300mm

Honlama Nedir ? Ne Zaman İhtiyaç Duyulur ?

Delik içi taşlamaya sığmayan büyük ölçüler genellikle yine honlama ile yapılmaktadır. Honlama üzerinde; honlama kafasına bağlı 4 yada 6 adet gaz taşından oluşmaktadır. Bu adet sayıları kafa çapına göre değişmektedir. Gaz taşları hidrolik yada manüel honlama kafasına yapıştırıcı kimyasalla sabitlenir. Honlamaya bağlanacak parçanın kesinlikle tornalanmış, daha önce honlanmış yada taşlanmış olması gerekmektedir. Honlama işlemi sırasında iç yüzeyin ortansız olması durumunda gaz taşlarını kırmaktadır. Honlama sırasında sistem honlama yağına (kesici yağ) ihtiyac duymaktadır. İşlenecek olan silindir sisteme yine hidrolik ayaklar sayesinde sabitlenir ve honlama kafasının merkezine denk getirilir. Akabinde yukarı aşşa yada yatay honlamalarda sağa sola boy ayarı yapılır. Honlama kafası iş parçasının içerisine girerek ayakları açar ve parça yüzeyine değmeye başlar. Değme aşamasında ciddi bir sürtünme kuvveti ortaya çıkar ve gaz taşının parçaya değmesiyle deliğin büyümesi sağlanır. Pasta press tüpleri, hidrolik piston gömlekleri, borular vb. iş parçalarının tamamı honlamada yapılabilir ancak gaz taşları normal taşlama taşlarına göre daha kuvvetsiz olduğundan dolayı işlem taşlamaya göre daha uzun sürmektedir. İstenilen yüzey kalitesine göre kafa taşları 400 kum, 600 kum vb. yükseltilerek daha ciddi ra değerlerine girilmesi sağlanır. Bazı durumlarda ise honlama kafasına zımpara kafası takılarak yine ra değerlerinin düşürülmesi sağlanır. Honlama tezgahı kol kolay konik çekmek. Çünkü 360 dere dönen mafsal mili üzerinde çalışır.

Delik içi malzemelerde, iç yüzeyin çizilmesi ve buna bağlı olarak yağ kaçırmasından dolayı Honlama ihtiyacı ve yine buna bağlı olarak delik içi bakım işlemine ihtiyaç duyulur. Delik içinde krom varsa krom sökme ile krom sökülür. Kromun akabinde çizikler gitmediyse delik honlama ile bir miktar daha büyütülür. Büyümüş olan delik sert krom kaplama ile tekrardan daraltılır ve eski ölçüsüne getirilir.

Bazı Alanlar

Hidrolik Gömlekler
Ra Değeri Düşük Delikler
Keçe Çalışacak Delikler
Paslanmaz Borular
Hidrolik Borular
Yüzey Kalitesi İstenen Delikler

Firmanızdan Teslim Alalım

Şirketinizle yapılan görüşmeler neticesinde, karşılıklı bir mutabakat sağlanması durumunda malzemelerinizi firma adresinizden teslim alıyoruz. Ürününüzün nakliye sırasında her hangi bir hasara uğramaması için ilk etapta yanımızda getirdiğimiz hasar engellemeye yardımcı olan patpat plastikler ile muhafaza ediyoruz.

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit ( Kocaeli Bölgesi ) Tüm Sanayiler
2) Gebze Hasköy Sanayi Sitesi – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi - Kayseri, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Malatya
4) İstanbul Honlama Firması (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze Honlama, Dilovası Honlama Fason
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Orhanlı Honlama Hizmetleri
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitesi

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.