İletişim

Torna İmalat

4000mm boy ve 710mm çap`a kadar silindirik iş parçalarının tornalama, imalat işlemlerini 30 yılı aşmış deneyimli ustalarımız ile teknik resme uygun bir biçimde teslim ediyoruz. Dilerseniz malzemeli dilerseniz malzeme bizden olacak şekilde fiyat alabilirsiniz. Hidrolik piston, şaft, kovan, boya pistonu, mil, merdane, baskı merdanesi, makara milleri, sac dilme bıçakları ve bir çok parçanın imalatını yapmaktayız.

İmalat işlemlerinde Uzkar makina olarak diğer firmalardan ayrılan yanımız tüm işlemleri kendi bünyemizde bitirebiliyor olamamızdır. İmalatını yaptığımız iş parçasında taşlama varsa, taşlamanın akabinde krom kaplama varsa yada delik içi tornalama işlemlerinde honlama ve honlamaya bağlı olarak krom kaplama yada delik içi taşlama vb. tüm uygulamaları kendi işletmemiz içerisinde bitirmekteyiz. Bundan dolayı verdiğimiz fiyatlar piyasa fiyatlarına göre daha uygun olabilmektedir.

Toplam Makina Sayısı 2
Max Tornalama Uzunluğu 4000mm
Max Tornalama Çapı 710mm
Lokasyon Kocaeli, İzmit, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Yalova, Bursa, Trabzon, Gaziantep,Zonguldak, Ereğli, İkitelli ve Diğer Tüm İlçe ve Şehirler
Torna / İmalat Fiyatı Teknik Resme Göre
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Tornalama Kapasitemiz

Sırası Makina Adı Tornalama Uzunluğu Tornalama Çapı
1 Tos Sn71 Torna Tezgahı 4000mm Ø710mm
2 K.Martin Torna Tezgahı 4000mm Ø600mm

Tornalamanın Geçmişi

Torna kelimesi İtalyanca bir kelime olup geçmişi 18. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Aslında talaşlı imalat kelimesi duyulduğunda ilk akla gelen yaklaşımın ismidir. 18.yüzyılda metallerin değil kütük ve kereste parçalarının şekillendirilmesi ile asıl anlamına kavuşmuştur. Bu yıllarda metallere şekil verme işlemi tamamen el beceresi ve tavlama ile yapılmaktaydı. İlk yıllarda mekanik bir kol yardımı ile çevrilen mekanizmada kütükler işlenirken, teknolojinin gelişmesi buhar makinaları ve elektrik üretimiyle mekanizmalar çok daha fazla kuvvetlendirildi ve geliştirildi. Bu teknolojik gelişmeler ile planya, freze vb. isimleri taşıyan yalnız farklı işlem yapan makinalarda gelişmiş oldu. Bu gelişmeler 19.yüzyılda hız kazandı ve katerliğin bir kızak üzerinde vidalı mile ile hareketiyle metallerin işlenmesine başlandı. Dişli ve kasnak sistemleri ile çok daha işlevsel makinalar üretildi. Tornalama işlemi yıllar boyunca sürekli kendini geliştirerek çok daha büyük çapların dolayısı ile çok daha büyük makinaların imalatında önceliği taşıdı.İlk yıllarda sadece düz mil işleme ile başlayan talaş kaldırma işlemi günümüzde Cnc tornalar ile otomatik yapılmaya başlanmıştır.

Bazı İmalat Kalemleri

Mil İmalatı
Merdane İmalatı ve bakımı
Boya Pistonu İmalatı ve bakımı
Hidrolik piston imalatı ve bakımı
Hidrolik kovan imalatı ve bakımı
Roll form makara imalatları
Press pasta tüpleri bakımı ve imalatı
Sac dilme bıçakları imalatı
Dilme lastikleri
Dilme Araparçaları
Sac çekme kauçuk imalatı
Burç İmalatları
Özel dişlilerin kalınlıkları
Şaft İmalatı & Revizyonu
Makara Mili İmalatı & Revizyonu

Talaşlı İmalat

Talaşlı imalat, imalatı yapılmak istenen malzemenin üzerinden belirli bir hacimde parça koparılmasına ve dolayısıyla şekil verilmesine verilen isimdir. Talaşlı imalat denince akla gelen ilk makinanın torna olduğu aşikardır. Ancak planya, vargel, freze vb. makinalarda aynı şekilde talaşlı imalatın ciddi kollarında kullanılan makinalarındandır..

İstanbul – Anadolu Yakası / Ostim, Ankara, Karabük, Zonguldak, Deri Organize, Güzeller Osb, Dilovası, İkitelli, Gosb vb. bir çok yerden Torna İmalat firması olarak bizlerde bu işlemin talaşsız bir imalat olduğuna inanmaktayız.

Firmanızdan Teslim Alalım

Şirketinizle yapılan görüşmeler neticesinde, karşılıklı bir mutabakat sağlanması durumunda malzemelerinizi firma adresinizden teslim alıyoruz. Ürününüzün nakliye sırasında her hangi bir hasara uğramaması için ilk etapta yanımızda getirdiğimiz hasar engellemeye yardımcı olan patpat plastikler ile muhafaza ediyoruz.

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit ( Kocaeli Bölgesi ) Tüm Sanayi Bölgeleri
2) Gebze Hasköy Sanayi Sitesi – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi
4) İstanbul Silindir Taşlama (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze Torna Taşlama, Dilovası Torna İmalat
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Orhanlı - Frezeleme İmalat Firması - Torna Fiyatları bilgisi
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitesi Tornalama Mil Ayna yüzey Merdane İmalatı ve Kromlanması
6) Yukarıdaki bölgeler dışında Bursa, Zonguldak, Ereğli, Ankara, Gaziantep, Kayseri, Eskişehir vb. merkezlerede hizmetlerimiz başlamıştır.

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.