İletişim

Tarihçemiz

2015 yılı içerisinde Darıca Küçük Sanayi Sitesi içerisinde 125m²`lik alanda toplam 3 personel ve iki makina ile faaliyete başlamıştır. Makinalardan biri 4000mm boy silindirik taşlama ve diğeri ise 500mm çap bağlama kapasiteli döner tabla satıh taşlamadır. Uzkar Makina 2015 yılı içerisinde elinde bulunan imkanlarla sac dilme bıçaklarının imalatına girmiş ve bu alanda kendi ismini duyurmayı başarmıştır. İlk etapta diğer fason firmaların bıçak imalatlarını yapmış ve akabinde direk son kullanıcıya kendi imzasını ve kalitesini taşıyan bıçakları teslim etmiş ve hala etmektedir.

2016 yılı içerisinde firma bünyesine 500mm Çap bağlayabilen delik içi taşlama makinasını ve 1000mm boy işleyebilen silindirik taşlama makinasınıda makina parkuruna eklemiştir. Bir kademe daha büyüyen makina parkuruyla Roll Form hatlarının hem mil hemde makara parçalarının fason işlemlerini üstlenmiştir. Çayırova Boru, Yücel Boru, Kardeşler Makina, Metes Makina, Sönmezler Metal vb. bir çok firma ile çalışmış ve bunlardan bir çoğu ile hala çalışmaktadır. 2016 yılının ortalarına doğru sert krom kaplama tesisini kurmuş, bu tesisle beraber makina, tershane, gıda, ambalaj, askeriye, hidrolik vb. bir çok sektöre hizmet vermeye başlamıştır. Uzunlar Hidrolik, Sarılar Vinç, Kar Beton, Lifttek Hidrolik, Hidropnömak, Karadeniz Gemi, Kibsaş A.Ş, Beşiktaş Tershanesi, Karadeniz Ereğli Demir Çelik vb. bir çok firmayı bünyesine katmıştır. Dudullu, Ümraniye, Kartal, Tuzla, Pendik, Gebze, Dilovası, Kocaeli ( İzmit ), Sakarya gibi bölgelerin yanında İstanbul, Siirt, Trabzon, Ankara, Konya, Antalya, Rize, Bursa, Erzurum gibi diğer şehirlere rakabetçi fiyat politikası ile sert krom kaplama ve silindirik taşlama hizmeti vermeye devam etmektedir. Bu süre içerisinde en çok mil, merdane, sac dilme bıçakları, rod, ekstrüder kafaları, enjeksiyon kalıpları, reçine kazanları, karıştırıcılar, namlular, basınçlı azot tüpleri, beton sevk silindirleri, delik içi krom kaplamalar, hidrolik milleri vb. iş parçalarının hem imlatını hemde bakımını yapmıştır.

2017 yılı başında artan makina parkuru ve genişleyen müşteri kitlesi sebebiyle yine aynı sanayi sitesi içerisinde ikinci 125m²`lik dükkanı tutarak imalat alanını 250m²`ye çıkartmış ve 1500mm boy işleyebilen wmw marka silindirik taşlama makinasınıda parkuruna katmıştır. Bu yıl içerisinde hidrolik sektörüne ivme daha fazla artmış olması ve kendi müşterilerinin honlama işlemini gerçekleştiren fason imalatçı bulamamasından dolayı 2000mm boy ve 300mm çap işleyen Honlama makinasınıda parkura eklemiştir. Bu makina ile beraber hidrolik sistemin tamamını kendi imal edebilecek seviyeye gelmiştir. 2017 yılı sonlarına doğru fason işlemlerden daha çok imalat sektörüne girmek istemiş ve 4000mm boy işleyebilen Tos Trencin Marka Sn71 Torna Tezgahını parkuruna eklemiştir.

2018 yılının ocak ayında iki dükkan daha tutarak imalat alanını 600m² ye çıkartmıştır. 7000mm boy sert krom kaplayabilen 10000 Amper redresör desteki ikinci Krom Kaplama tesisini kurmaya başlamıştır. Aynı zamanda 1000mm boy işleyebilen schoudt marka silindirik taşlama makinasını, 4200mm boy işleyebilen Stanko Silindirik taşlama makanasını ve 800mm boy işleyebilen kopya özellikli schoudt marka silindirik taşlama makinasınıda bu aylarda parkuruna eklemiştir. Fason hizmet verdiği firmanın piyasa ihtiyacından dolayı Nikel Kaplama Tesisini de aynı yıl içerisinde kurmuştur.

2019`un ocak ayında Uzkar Creative Agency firmasını kurarak şirketi 2. bir kulvarda bilişim sektörüne yön vermek için çalışmalara başlamıştır.

2019 yılı nisan – mayıs ayı içerisinde 1250m² fabrika sahasına taşınmıştır. 800m² kapalı ve 450m² açık iş sahasıyla, 15`den fazla makina ve 15 kişiden fazla personeliyle hizmet vermeye devam etmektedir.