İletişim

Hidrolik Silindir Piston İmalatı ve Revizyonu

Hidrolik silindir, hidrolik piston ( rod mili) imalatı, bakımı, revizyonu, keçe takımı değişimi ve diğer tüm işlemleri konusunda 20 yılı geçen tecrübemize güvenebilirsiniz. Hidrolik silindirlerin kullanım amacı genelde bir mekanizmaya hareket kazandırmaktır. Hidrolik piston tanımını daha detaylı açıklamak gerekirse Sıvı ( Yağ ) enerjisini, piston sistemini kullanarak hareket enerjisine çeviren mekanizmaya verilen isimdir.

Tabi piston dediğimiz mekanizmanın bir çok ara elemanı ve parçası bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Rod Başı, Ön Kapak, Rekor, Boru, Rod, Piston, Arka Kapak, Kulak, Toz Keçesi, Nutring, O-ring vb. gibi elemanlardır. Burdaki terimlerin bazıları Makina Pistonlarında kullanılmazken bazıları İş Makinası sektöründe ciddi anlamda kullanılmaktadır. Bu terimler piyasada sızdırmazlık ve bağlantı elemanları olarak anılırlar. Aslında sistemi bir şırınga (enjektör) sistemi olarak düşünebiliriz. Dışarıda bulunan hidrolik basınç kazanından Hidrolik silindire yağ pompalanır. Bu pompalanan yağ Hidrolik silindir Gömleği ile rod arasına gönderilir ve yağ basıncı ile içerde bulunan rod sistemi uzamaya başlar (sızdırmazlık elemanlarının görevi burda ortaya çıkar) ve böylelikle hareket enerjisi oluşmuş ve mekanizma hareketli bir hale gelmiş olur. Genellikle hidrolik kovan ( Silindir veya Boru) ST52 malzemeden imalat edilir. Bu bazı projeler ve firmaların isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Sistemde hareket kazandırılacak pistonun basıncına göre borunun et kalınlığı matematiksel olarak hesaplanır ve buna göre Rod Mil pistonu imalat edilir. Bu aslında sistemin gücünü gösterecek olan bir ayrıntıdır.

Aynı şekilde hareket kabiliyeti kazandırılacak olan diğer mekanizmanın strok boyuda (çalışma boyu) burdaki hidrolik kovanın ve iç rot sisteminin uzunluğuna bağlıdır. Hidrolik piston, hidrolik rod (Rot) mili ise Ck45, 4140, Islahlı 4140 vb. malzemelerden imalat edilebileceği gibi yüzeysel olarak çok daha sertlik kazanmaları açısından tornalamanın akabinde taşlama tezgahına sokmadan önce indüksiyon işleminede tabi tutulabilir. Yine burdada söylemek gerekirse kullanılacak malzemenin cinsi firma tarafından belirleneceği gibi fiyat performans açısıdan karbon alaşımı farklı tip malzemelerde kullanılabilir.

Hidrolik borunun pistonun içi honlanmış ve rod mili ise taşlanmış ve kromlanmış olmalıdır. Yapılacak olan pistonun ebatları ise strok ve basınç isteğine göre ayarlanır. Aynı şekilde sızdırmazlık elemanlarıda burdaki pistona çapına göre seçilmelidir. Hidrolik silindir ve pistonun yanlış hesaplanması, kullanılmasından doğabilecek bazı sıkıntılar yine Piston Rod Bakımı altında düzeltilebilir.

Kapasite Max. 4000mm x 600mm x 10.000Kg
Fiyatlandırma Teknik Resme Göre
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Hidrolik Piston ve Hidrolik Rod Mil Bakımı

Pistonlar ve buna bağlı olarak içeride çalışan rod milleri dengesiz kullanım, yanlış kullanım hatalı eleman seçimi gibi bağımlılıklardan dolayı sisteme zarar verebilir. Bu gibi durumlarda rot mili pistonu veya piston rod milini çizebilir. Bazı durumlarda ise hidrolik basınç ünitesine toz kaçması, çapak kaçması ve buna bağlı olarak ünitenin temizlenmemesinden doğabilecek zararlarda oluşabilir. Hidrolik pistonların bakım işlemi genellikle honlama makinası aracılığı ile giderilir. Piston honlama makinasına bağlanarak içerideki çizikler gidene kadar honlanır (delik büyütülür) ve akabinde sert krom kaplama ile tekrardan eski ölçüsüne getirilir. Bu bakım işleminde asıl kısıtlayıcı faktör hidrolik pistonun ne kadar çizildiğidir. Hidrolik piston ciddi anlamda zarar görmüşse yeniden imalatı, bakım maliyetlerinin altında olabilir. Hidrolik rod mili , piston mili bakımı işlemi ise silindirik taşlama tezgahına kaldırılarak, bazen polisaj yapılarak giderilmeye çalışılır. Pistonun çizilmesi, eğilmesi vb. durumlar için geçerlidir. Piston eğilmesinden dolayı oluşan hatalar mil düzeltme preslerine bağlayarak düzeltemeye çalışırız. Bu düzeltme işlemi başarılı olsada müşterinin isteğine göre 2.bir işlem olan silindirik taşlama tezgahına kaldırılabilir. Taşlama tezgahında ölçüden düşen mil, merdane krom kaplama işlemi ile yeniden eski ölçüsüne getirilir. Burdada sınırlayıcı olan bazı faktörler vardır. Kullanılan mili cinsi, yamulması, derin çizik olması, üzerinde ciddi pasların olması gibi.

Bazı İmalat Kalemleri

Hidrolik Piston İmalatı
Hidrolik Mil İmalatı
Hidrolik Mil & Piston Bakımı
Rod İmalatı
Delik İçi Krom Uygulamaları
Hidrolik Gömlek İmalatı

Firmanızdan Teslim Alalım

Şirketinizle yapılan görüşmeler neticesinde, karşılıklı bir mutabakat sağlanması durumunda malzemelerinizi firma adresinizden teslim alıyoruz. Ürününüzün nakliye sırasında her hangi bir hasara uğramaması için ilk etapta yanımızda getirdiğimiz hasar engellemeye yardımcı olan patpat plastikler ile muhafaza ediyoruz.

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit ( Kocaeli Bölgesi ) Tüm Sanayi Bölgeleri
2) Gebze Hasköy Sanayi Sitesi – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi
4) İstanbul hidrolik sistemler ve imalatları (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze Torna Taşlama, Dilovası Hidrolik Piston İmalatı, Piston bakımı
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Orhanlı - Kayseri - Malatya - Gaziantep - Zonguldak - Ereğli - Ankara - Eskişehir
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitesi hidrolik gömlek bakımı, delik honlama, krom kaplama

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.Hidrolik Silindir - Piston İmalatı Hakkında

Hidrolik Silindir Piston İmalatı

Endüstriyel makinalar dışında pek çok alanda kullanım imkanı bulunan hidrolik silindir ve hidrolik pistonların bakımı, revizyonu işlemleri oldukça önemlidir. Görevleri itibari ile mekanizmalara hareket kazandıran hidrolik silindir piston sistemlerinin imalatı, bakımı ve revizyon işlemleri Uzkar makina olarak Kocaeli tesislerimizde gerçekleştirilmektedir. 20 Yılı aşkın süredir sizlere sunduğumuz kaliteli hizmetle gurur duyuyoruz. Pek çok büyük firmanın üretim süreçlerinde, iş parçalarının bakımında etkin rol oynayan firmamızın referanslarını dilediğiniz an iletişim formu aracılığı ile talep edebilirsiniz.

Hidrolik silindirler hareket eden mekanizmaların hareket etmesini sağlarken Hidrolik pistonlar ise sıvı enerjisini hareket enerjisine dönüştürmeye yaramaktadır. Peki, Hidrolik sistem nedir ve hidrolik sistem elemanları nelerdir? Hidrolik Silindir Nedir? Hidrolik Piston Nedir? Piston- Rod Mil Bakımı Nasıl Yapmalıdır? Hidrolik Silindir Piston İmalatı İçin Neden Uzkar Makinayı Tercih Etmeliyim? Tüm merak ettiğiniz bu soruları tek tek cevaplamak istiyoruz.

Hidrolik Sistem Nedir Ve Hidrolik Sistem Elemanları Nelerdir?

Endüstriyel sanayide kullanılan makinaların hareketini sağlayan en temel sistem hidrolik sistemdir. Elbette ki bu sistemler dışında kullanılan mekanik, elektrik, elektronik ve pnömatik sistemler ile de enerji sağlanabilmektedir. Ancak delma ya da kesme gibi çok yüksek güç ve basınç gerektiren işlemlerde hidrolik sistem kullanımı tercih edilmektedir. Hidrolik sisteme bu gücü kazandıran pek çok hidrolik sistem elemanları bulunmaktadır.

Hidrolik Sistem Elemanları Nelerdir?

Hidrolik Akışkanlar: Hidrolik sistemde kullanılacak olan akışkan seçimi pek çok açıdan önemlidir. Çünkü hem güç iletimi hem sızdırmazlık açısından akışkan olarak seçilebilecek 2 tip yağ bulunmaktadır. Petrol içerikli standart madeni yağlar endüstriyel sanayide en sık tercih edilen yağdır.

Sızdırmazlık elemanları: Hidrolik sistemlerde yağ kaçakları oldukça önemlidir. Sızdırmazlık özelliğinin yitirilmesi durumunda örneğin piston keçesinin yırtılması gibi bir durumda silindir gerekli çalışmayı sağlayamayacaktır.

Depolar: Depolar yağ barındırma, soğutma ya da ısı yayma, havayı ayırma ve kir birikintilerini ayırma gibi görevleri yerine getirmektedir.

Hidrolik borular ve hortumlar: Hidrolik sitemler içerisinde yağ iletimini borular ve hortumlar gerçekleştirmektedir. Temiz yağ kadar kirli yağın iletimini sağlayan hidrolik boru ve hortumlarında sızdırmazlık özelliğine sahip olması önemlidir.

Hidrolik pompalar: Hidrolik pompalar sayesinde emilen yağın hidrolik sisteme basılması ile oluşan basınç hidrolik çalışma enerjisinin ortaya çıkmasını sağlar.

Hidrolik silindir: Hidrolik pompanın ortaya çıkardığı çalışma enerjisini mekanik enerjiye dönüştüren sistem elemanı hidrolik silindir olmaktadır.

Filtreler: Hidrolik sisteme basılan yağın temizlik sistemin doğru bir şekilde işlemesinde ve sistem içerisinde yer alan elemanların aşınmasını önlemede büyük öneme sahiptir. Filtre seçiminde ise yağ içerisindeki pisliklerin büyüklüğü kadar basınç ve yapın akış hızı önemlidir.

Hidrolik Silindir Nedir?

Hidrolik silindir nedir sorusunun cevabına bakacak olursak mekanizmalara ihtiyacı olan hareketi kazandıran bir parçadır. Çok çeşitli sektörlerde kullanım yeri bulan hidrolik silindir mekanizmalara hareket kazandırmak amacı ile kullanılmaktadır. Bu nedenle çok sık aşınma ve korozyonlara maruz kalan bir parça olduğu için dönem dönem bakım ve gerekli revizyonlarının yapılması önemlidir.

Hidrolik Piston Nedir?

Hidrolik silindir tanımından sonra Hidrolik piston nedir sorusunun cevabı biraz daha ayrıntılı ve uzundur. Ancak kısaca tanımlamamız gerekirse sıvı enerjisini ki burada kullanılan sıvı yağ olmaktadır hidrolik pistonlar yardımı ile hareket enerjisine dönüştüren mekanizmadır. Hidrolik piston çalışması fazlaca detaylı ve sistem içerisinde oldukça çeşitli ara iş parçaları mevcuttur. Bu iş parçalarının pek çoğu endüstriyel makinaların sistemlerinde kullanılmaktadır.

Hidrolik Silindir Piston Bakımının Faydaları?

Hidrolik silindir piston bakımı belirli aralıklar ile yapılması gerekli bir işlemdir. Hidrolik sistemde oluşabilecek aksaklık neticesinde iş akışında verimden düşüş ya da tamamen durma söz konusu olabilmektedir.

Hidrolik silindir piston bakımının faydaları nelerdir bakacak olursak;

  • Hidrolik piston içerisinde yer alan rod millerinin hatalı kullanımı ya da dengesiz kullanımı neticesinde çizilen rod millerinin bakımı yapılmaktadır.
  • Hidrolik basınç ünitesine toz ya da çapak kaçması durumunda hidrolik piston zarar görebilmektedir. Yapılacak bakım honlama işlemi olup zararların giderilmesi hedeflenmektedir.
  • Hidrolik piston üzerindeki çizikler honlama ile giderilebilmektedir.
  • Çok fazla çizik olması, yamulma ya da aşırı ölçüden düşme durumlarında hidrolik piston imalatı, piston bakımından daha az maliyetli olabilmektedir.

Piston ya da Rod Mil Tamiri - Bakımı Nasıl Yapmaktadır?

Kocaeli Uzkar makina tesislerimizde hidrolik silindir, hidrolik piston imalatları dışında bakım ve revizyon işlemleri yapılırken ayrıca keçe takımı değişimi işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Firmamızda hidrolik piston imalatı ve bakımı için maksimum kapasitemiz 4000 mm x 600 mm x 10.000 Kg olmaktadır. Hidrolik piston imalat süreci ve yapılacak bakım ya da revizyon işlemlerine dair sizleri kısaca bilgilendirmek istiyoruz.

Hidrolik pistonlar içerisinde hidrolik rol milleri ve çeşitli ara elemanlar yer almaktadır. Özellikle rod millerinin dengesiz bir şekilde kullanılması ya da kullanıcı hatalarına bağlı olarak sistemde zarar oluşabilmektedir. Hidrolik piston ara elemanları sızdırmazlık ve bağlantı elemanı olarak da bilinmektedir. İşte tüm bu nedenle hidrolik piston da sızdırmazlık oldukça önemlidir. Hidrolik piston üzerinde oluşabilecek çizikler bu sızdırmazlık özelliğinin sekteye uğramasına neden olabilmektedir.

Hidrolik piston üzerinde oluşan çiziklerin giderilmesi için firmamızın Kocaeli tesislerinde hidrolik piston bakım hizmeti sağlanmaktadır. Hidrolik piston bakımı için en sık tercih edilen yöntem ise honlamadır. Ancak piston üzerindeki çiziklerin derin olmasına ya da eğilme olmasına bağlı olarak öncelikle düzeltme işlemi yapılması gerekmektedir. Düzeltme işleminin ardından yapılacak honlama işlemi sayesinde hidrolik piston üzerindeki çizikler tamamen giderilebilecek ve istenen hassas yüzey kalitesine erişilebilecektir.

Uzkar makina Kocaeli de hidrolik piston bakımı aşamaları şu şekilde gerçekleştirilmektedir.

  • Hidrolik piston üzerinde piston eğilmesi mevcut ise öncelikli olarak mil düzeltme presine bağlanır.
  • Piston üzerindeki çiziklerin çok fazla derin olması halinde ise öncelikli olarak silindirik taşlama işlemi yapılmaktadır.
  • Taşlama işlemi sonrasında hidrolik pistonun teknik resimlerine uygun hassas ölçülerine gelebilmesi için krom kaplama banyolarına alınarak sert krom kaplama işlemi yapılabilmektedir.
  • Krom kaplama sonrasında honlama işlemi yapılarak hassas yüzey kalitesine ulaşması ve pürüzsüzlük kazanması sağlanır.

Hidrolik Silindir Piston İmalatı İçin Neden Uzkar Makinayı Tercih Etmeliyim?

Firmamız Kocaeli Gebze de Hidrolik Piston İmalatı, Hidrolik Mil İmalatı, Hidrolik Mil & Piston bakımı gerçekleştirmektedir. 40 yıldan fazla tecrübeye sahip ustalarımız ile gerçekleştirdiğimiz tüm işlemler bizlere olan güvenin belgesi olarak referanslarımız arasında yer almaktadır. Dilediğiniz zaman iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve firmamızın referanslarını talep edebilirsiniz.

Uzkar makina Kocaeli tesislerine bakım ve revizyon işlemi için ulaşan her bir iş parçası titizlikle incelenmekte ve işleme alınmaktadır. Hidrolik piston ve hidrolik rod mili bakımı içinde aynı süreç izlenmektedir. Bakım yapılacak piston ya da rod mil üzerindeki hasarlar değerlendirilir ve hasar derecesine göre yapılacak işlemler çıkarılır. Şayet parça üzerindeki hasarlar çok fazla ise bakımdan ziyade daha az maliyetli olacağı için hidrolik piston ya da rod mili tamiri öncelikli olarak tavsiye edilir.

Hidrolik Piston Bakım Fiyatları

Uzkar makina olarak hidrolik piston fiyatları belirlemesinde pistonun teknik resim ölçülerini dikkate almaktayız. Teknik resime göre yapılacak olan işlemler ve kullanılacak işçilik daha net hidrolik piston bakım ve tamir fiyatı oluşturulmasında faydalı olmaktadır. Hidrolik silindir piston imalatı, hidrolik piston bakımı ve hidrolik rod mili bakımı için iletişim numaralarımızdan bize ulaşarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Hidrolik Silindir Piston İmalatı İçin Ücretsiz Nakliye

Her türlü hidrolik piston imalatı ve hidrolik silindir imalatı ile birlikte hidrolik piston bakımı, tamiri ya da revizyon işlemleri için firmamızla iletişime geçmenizi tavsiye ederiz. Uzkar makina Kocaeli de yer alan tesislerinde Türkiye’nin pek çok il ve ilçesine Hidrolik Piston İmalatı, Piston bakımı işlemleri için ücretsiz nakliye hizmeti sunmaktadır. Firmamızdan talep ettiğiniz hizmet ile ilgili mutabakata ulaşmanız halinde ücretsiz nakliye hizmeti sunulup sunulamayacağını mutlaka sorunuz.