İletişim

Silindir Taşlama

4200mm boy ve 600mm çap`a kadar silindirik taşlama işlemlerini; yüksek hassasiyetli makinalarımız ve 20 yıllık deneyimli kadromuzla gerçekleştirmekteyiz. Firma bünyemizde farklı çaplar ve boylar bağlayabilen 4 adet silindirik taşlama makinası mevcuttur. Silindirik olan tüm iş parçaları hassas toleranslarda 2 punta arasında taşlanmaktadır. Aynı zamanda bu iş parçalarının sert krom kaplama ve tornalama yardımı ile bakım işlemlerini gerçekleştirdiğimiz gibi imalatınıda yapabilmekteyiz..

Silindirik taşlama işleminin asıl amacı; dairesel olan iş parçasının yüzey kalitesini arttırmak, hassas toleranslara getirmek ve aynı zamanda doğrusallığı yakalamaktır. Torna yada cnc torna üzerinde işlenen iş parçalarında yüzey Ra değerleri genellikle yetersiz kalmaktadır. Bu işlem tornalama makinasının kalitesine, kullanılan elmas uca, malzeme cinsine ve operatöre göre değişebilmektedir. Aynı zamanda torna üzerinde bindelikli rulman yeri ölçülerine girmek de bir hayli zordur. Bundan dolayı dairesel iş parçalarının hassas alanlarda kullanılması durumunda genellikle silindirik taşlama işlemine tabi tutulur.

Ayrıca silindirik taşlama işleminin diğer amacı; uzun süre kullanımda kalmış, kullanımına göre darbe almış, yamulmuş, pas yapmış ve doğrusallığından sapmış mil, merdane vb. iş parçalarını ilk haline döndürmektedir. Tabi bu aşamada ölçüden düşen mil, merdane, hidrolik piston ve rot gibi parçaların sert krom kaplama işlemi ile eski ölçüsüne getirilmesi gerekmektedir.

Toplam Makina Sayısı 4
Max Taşlama Uzunluğu 4000mm
Max Taşlama Çapı 600mm
Lokasyon Kocaeli, İzmit, İstanbul, Ankara, İzmir, Sakarya, Yalova, Bursa, Trabzon, Gaziantep,Zonguldak, Ereğli, İkitelli ve Diğer Tüm İlçe ve Şehirler
Silindirik Taşlama Fiyatı Mil, Merdanelerde vb. parçalarda desi hesabı
Hemen Teklif Formu
Doldur

Hasar görmüş iş parçalarınızı yeniden revize edip maliyetlerinizi düşürelim.

Taşlama Kapasitemiz

Sırası Makina Adı Taşlama Uzunluğu Taşlama Çapı
1 Mso Silindirik Taşlama Tezgahı 4000mm Ø480mm
2 Stanko Silindirik Taşlama Tezgahı 4000mm Ø600mm
3 Wmw Silindirik Taşlama Tezgahı 1500mm Ø320mm
4 Schaudt Silindirik Taşlama Tezgahı 1000mm Ø280mm

Silindirik Taşlama Nedir ?

Taşlama işlemi sadece silindir parçalarına değil aynı zamanda merdane, içi boş çelik ve benzeri diğer endüstriyel parçalara yapılabilmektedir. Bu parçalar genellikle silindirik geometriye sahiptir. İş parçasının yüzeyini daha fazla kullanılabilir bir hale getirmek için kullanılır. İş parçası makine üzerinde 2 punto arasına sabitlenerek taşlama işlemi yapılır. Bu işlem sırasında makine üzerinde bulunan taş döner. Aynı zamanda taşlanacak olan silindir parçasıda kendi ekseni (Puntolar) arasında döner. Eğer parça üzerinden alınacak olan paso çok yüksek ise bu işlemin süresi uzayacağından dolayı ilk aşamada torna tezgahına bağlanarak hassas olmayan bir işlemle ekstra paso alınabilir. Bu hem yapılacak olan işlemi silindir taşlama daha kaliteli hale getirir hemde zamandan ve masraftan da tassaruf etmemizi sağlar. Silindir taşlamanın aksine satıh taşlama ise direk düz yüzey üzerine yapılan bir işlemdir. Mantık yine silindir taşlama ile aynıdır. Silindir Taşlama Firmaları adı altında geçen bir çok firmanın yaptığı işi yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

Bazı Alanlar

Hidrolik Silindir Taşlaması
Makara Mili Taşlaması
Sac Dilme Bıçak Millerinin Taşlanması
Mil & Merdane Taşlanması
Rod Mili Taşlamaları
Silindirik Tüm Taşlamalar
Doğrultma Milleri Taşlanması
Fiber Kaplı Merdane Taşlaması
Ayna Yüzey Merdane Taşlanması
Ekzantrip Kalıp Taşlama
Sac Dilme Bıçaklarının Çap Taşlaması
Şaft Taşlama

Talaşlı İmalat mı Yoksa Talaşsız İmalat mı ?

Bugüne kadar yapılan bir çok araştırmada üreticiler yada taşlama işlemi yapan firmalar tarafından talaşlı bir işlem mi ? yada talaşsız bir işlem mi ? tarzındaki sorulara henüz net olarak cevap alınamamıştır. Bazı firmalar tarafından silindir taşlama işlemi talaşlı olarak kabul edilmektedir. Bunun tam aksine diğer firmalar tarafındanda talaşsız olarak kabul edilmektedir. Silindir taşlama yada satıh taşlama işlemini talaşsız imalat olarak kabul eden firmaların savunduğu dayanak şu şekilde açıklanmaktadır.

1) Talaşlı imalatlara göre çok az talaş (paso) kaldırması
2) Silindir taşlamanın yüzey kalitesini arttırmak için yapılması

İstanbul – Anadolu Yakası / Ostim, Ankara, Karabük, Zonguldak, Deri Organize, Güzeller Osb, Dilovası, İkitelli, Gosb vb. bir çok yerden Silindir Taşlama firması olarak Uzkar Makine olarak bizlerde bu işlemin talaşsız bir imalat olduğuna inanmaktayız.

Firmanızdan Teslim Alalım

Şirketinizle yapılan görüşmeler neticesinde, karşılıklı bir mutabakat sağlanması durumunda malzemelerinizi firma adresinizden teslim alıyoruz. Ürününüzün nakliye sırasında her hangi bir hasara uğramaması için ilk etapta yanımızda getirdiğimiz hasar engellemeye yardımcı olan patpat plastikler ile muhafaza ediyoruz.

Firmanızdan ücretsiz olarak teslim alabileceğimiz bölgeler;

1) İzmit ( Kocaeli Bölgesi ) Tüm Sanayiler
2) Gebze Hasköy Sanayi Sitesi – Gebze Küçük Sanayi – Gosb (Gebze Organize Sanayi Bölgesi)
3) Darıca Küçük Sanayi Sitesi – Orpa Sanayi Sitesi
4) İstanbul Silindir Taşlama (Avrupa ve Anadolu Yakası) , Gebze Silindir Taşlama, Dilovası Silindirik Taşlama
5) Tuzla – Pendik – Kartal – Orhanlı - Dudullu
6) Yalova, Sakarya, Gebkim San Sitesi, Kimyacılar Sanayi Sitesi, Güzeller Sanayi Sitelerinin Yanında; Kayseri, Bursa, Gaziantep, Zonguldak hadde merdanesi taşlama

Listede olmayan adresler için lütfen iletişim numaralarından bize ulaşınız.